Ara
MİMARLIK FAKÜLTESİ

# Solidworks Programı Hizmetinizde... #

24.02.2015 00:00
 

SOLIDWORKS KURULUM KILAVUZU

Kurulum

Not: Kurulum işlemine başlamadan önce, lütfen bilgisayarınızda yüklü olan SolidWorks programlarını kaldırınız.

1. Web sayfasında FTP üzerinden (http://webftp.firat.edu.tr) indirdiğiniz solidworks2014_64bit dosyasının içerisinde setup.exe dosyasına sağ tıklayarak yönetici olarak çalıştırınız.   Açılan arayüzde Bireysel (bu bilgisayarda) seçeneğini seçiniz. Sağ alt köşedeki İleri butonuna tıklayınız.

2. Yeni kurulumlar için, seri numaranızı (9710011061032966P5B62JJ9) aşağıya giriniz. İleri butonuna tıklayınız.

Not: Ekranda “SolidWorks’e bağlanıyor” mesajı görünecektir. Yeni bir sürümün mevcut olduğunu söyleyen bir ekran görebilirsiniz, DAİMA DVD’den kurulumu seçin ve İleri butonunu tıklayınız.      

3. İleri butonuna tıkladıktan sonra, SolidWorks 2014 SP2.0 Kurulum Yöneticisi, size kurulumda yol gösterecektir. Ekranda Varsayılanları Kabul Edin (hiçbir şeyi DEĞİŞTİRMEYİN) kuruluma devam etmek için, Şimdi Kur seçeneğine tıklayınız.

Bir ağ lisansının kullanıcı-istemci kurulumu için, sizden sağ taraftaki şekilde lisans sunucunuzun adı sorulacaktır. Bu bölüme 25734@solidworks.firat.edu.tr yazınız. Daha sonra Tamam butonuna tıklayınız.

UYARI: Eğer sunucuya ulaşmakta bir problem varsa karşınıza gelecek sağdaki hata mesajı ile karşılaşırsanız bu hatayı yaratabilecek, güvenlik duvarı veya virüs programı engellemesi, olası network problemlerinin olmadığına emin olup, hata mesajını almayacak şekilde kurulumu tekrar deneyiniz.

SolidWorks Kurulum yöneticisi sunucu bilgisayara herhangi bir hataya mahal vermeden ulaşabiliyorsa, karşınıza SolidWorks Kurulum İlerleme öğesi çıkacaktır.

4. Kurulum işlemi tamamlandıktan sonra, kurulumun başarılı olduğunu belirten bir onay mesajı çıkacaktır. İşlem tamamlandığında, Kurulum Yöneticisi ürünün/ürünlerin doğru kurulduğunu onaylar. 

Bu arayüzde Evet, katılmak istiyorum seçeneğini işaretleyerek Son butonuna tıklayınız.

DUYURULAR